top of page

Sınıf365 (Perculus) Nasıl İndirilir?

Güncelleme tarihi: 20 Haz


Yazar: Kampüs 365 | Yazılım Destek Uzmanı – Yunus YALIN


   Öncelikle “Sınıf 365 (Perculus) Nasıl İndirilir?” sorusunu merak edenler için yanıtlayalım. Sınıf 365 (Perculus) web tabanlı ve herhangi bir indirilip kurulması gereken destek yazılımana ihtiyaç duymayan bir yazılımdır. Sınıf 365 (Perculus) ürünümüzü kullanmak için modern ve güncel bir web tarayıcıya sahip olmak yeterlidir.


   Sınıf 365 (Perculus) Nasıl İndirilir? sorusunu sıklıkla almaktayız. O yüzden bu makaleyi kaleme alıyoruz. Sınıf 365 (Perculus) web tabanlı bir yazılımdır. Sınıf 365 (Perculus)'in indirmeniz gerekmez. Modern ve güncel tarayıcılarınızdan Sınıf 365 (Perculus)'in kullanabilirsiniz.


Geçmişte Bilgisayar Yazılımları ve Günümüzde Yazılımlar: Sınıf 365 (Perculus) Nasıl İndirilir?

   Bilgisayar teknolojisinin ilk çıktığı andan itibaren günümüze kadar gelen sürede, bilgisayar yazılımları masaüstü yani işletim sistemine kurulabilen yazılımlar olarak görmekteyiz. Günümüzden yıllar önce “Sınıf 365 (Perculus) Nasıl İndirilir?” sorusunu sormak daha doğru olacak bir kavramken, günümüzde bir yazılım için kullanılması gereken kavram “Sınıf 365 (Perculus) Nasıl Kullanılır?” olması daha doğru olacaktır. “Sınıf 365 (Perculus) Nasıl İndirilir?” sorusu ile internette arama yaptığınızda Sınıf 365 (Perculus) V2 sürümümüz için java indirilip kurulması gerektiğinden, web sitemizden java kurulumuna yönlendirme yapılabilirdi. Sınıf 365 (Perculus) Plus ile beraber “Sınıf 365 (Perculus) Nasıl İndirilir?” sorusunu arama motorlarına yazdığınızda 2019’un haziran ayına kadar ekran paylaşımı için gerekli olan ekran paylaşımı eklentisi indirilip kurulması gerekli olacaktı. Günümüzde herhangi ek bir yazılıma ihtiyaç duymadan, Sınıf 365 (Perculus)'in sadece modern ve güncel web tarayıcınızdan kullanabilirsiniz.


Tarihten Günümüze Web Teknolojisinin Gelişimi: Sınıf 365 (Perculus) Nasıl İndirilir?

   Gelişen web yazılım sektörü ile birlikte web yazılım dilleri de hızla gelişiyor. Geçmişten günümüze web teknolojileri; web 0.0, web 1.0, web 2.0, web 3.0, web 4.0 ve web 5.0 olarak adlandırılıyor. Bu ifadeler ne anlama geliyor:

  • Web 0.0: İnterneti geliştirmek; kullanıcı kullanımından uzak tamamen uzman yazılımcıların geliştirmelelerine yönelik çalışmalardan ibarettir.

  • Web 1.0: Alışveriş sepetleri ve statik web; yani yazılımcıların oluşturabilecekleri web arayüzleri ve satış siteleri vasıtasıyla internet kullanımı söz konusu, kullanıcılar sadece gözlemci konumunda ve içerik üretemiyor.

  • Web 2.0: Yazma ve katılımcı web; kullanıcılar standart metinler oluşturabiliyor ve görseller paylaşabiliyor.

  • Web 3.0: Anlamsal yürütme ağı; kullanıcılar daha büyük dosyalar oluşturabilir ve rahatlıkla paylaşabiliyor. Algoritmalar kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik içerikler ve reklamlar sunabiliyor.

  • Web 4.0: Mobil Web artık son kullanıcı ağı çok geniş ve cep telefonları vasıtasıyla bilgisayarlar her zaman her yerde yanımızda yer alıyor.

  • Web 5.0: Açık, Bağlantılı ve Akıllı Web = Duygusal Web; yapay zekâ insanların hareketlerini taklit ediyor ve içerik geliştirebiliyor. İnsanların ihtiyaçlarına ve ihtiyacı olmayan şeylere karşı ilgilerini arttırabiliyor. Akıllı ve giyilebilir teknolojiler geliştirilerek cihazların hepsinin birbirleri arasında haberleşmesi sağlanabiliyor.

Sınıf 365 (Perculus) web düzeylerinin hangi aşamasında yer alıyor?

   Sınıf 365 (Perculus) web 4.0 olarak adlandırabiliriz. Web 4.0 ile birlikte HTML5 ve WebRTC yazılım dillerinin de gelişmesiyle birlikte cihazınıza ekstra bir yazılım kurmaya ihtiyaç duymaksızın; bilgisayarınızdan ve mobil cihazınızdan modern ve güncel web tarayıcı yardımıyla sanal sınıf veya online konferanslarınızı gerçekleştirebilirsiniz.


Sınıf 365 (Perculus) Nasıl İndirilir?” ⇒ Sınıf 365 (Perculus)'i Nasıl Kullanabilirim?

   Sınıf 365 (Perculus) ürünümüzü kullanmak için ilk önce satış ekibimiz ile e-posta, telefon ve web sitemizde dolduracağınız satın alma veya demo talebi formu aracılığı ile iletişime geçmelisiniz.

  • Telefon numaramız: +90 (216) 445 07 25

  • E-Posta Adresimiz: iletisim@kampus365.com

  • Web Site İletişim ve Demo Formu: https://Kampüs 365.com.tr/iletisim

   Demo veya satın alma talebiniz onaylandıktan sonra, demo ise demo sunucularımızda veya satın almış iseniz, sizin belirleyeceğiniz bir ön ad kullanarak örneğin: yunusyalin.sinif365.com biçimindeki gibi alan adı ile Sınıf 365 (Perculus) panel adresinize girebilirsiniz.


   Sınıf 365 (Perculus) panelinde sanal sınıf oturumu oluşturabilir, kurum ayarlarınızı yapabilir, kullanıcı ekleyebilir (kullanıcı, eğitmen, yönetici), sanal sınıflarda kullanılmak üzere dosya ekleyebilir (pdf, jpg, png, mp4, mp3), oturumlara toplu olarak kullanıcı eklemek için toplu kullanıcı grupları oluşturabilir ve gerçekleştirdiğiniz sanal sınıf veya online toplantılar sonrası online toplantının raporlarına alabilirsiniz.


   Oturum oluşturduktan ve oturuma kullanıcıları ekledikten sonra kullanımı oldukça basittir. Kırmızı başlat düğmesine tıklayarak dersi başlatın, sağ üstte bulunan kamera penceresinden kameranızı veya mikrofonunuzu açın, ortada üstte yer alan paylaşım düğmesine tıklayarak oturumunuza dosya veya ekran paylaşımı ekleyin ve isterseniz katılımcılar bölümünden öğrencinizin ismine tıklayıp açılan bölümde kamera simgesine tıklayarak öğrencinizi dersinize dahil edebilirsiniz.


   Stabil, hızlı ve güvenli sanal sınıf Sınıf 365 (Perculus) deneyimine hoş geldiniz.

32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page