top of page

Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor (hurriyet.com.tr)

Güncelleme tarihi: 7 Eyl 2021


Yazar: Haber Sitesi | Hürriyet


hurriyet.com.tr”nin “Sanayiden sonra yerli yazılım kaplanları geliyor” başlıklı haberinin bizimle ilgili olan kısmını sizler için tekrardan paylaşıyoruz.


“Milyar dolarlık Türk yazılım şirketi yaratma” hedefiyle 2000’in üzerinde yerel girişimi destekleyen Microsoft Türkiye’nin Ankara’da düzenlediği toplantıda, başarılı olan bağımsız yazılım sağlayıcı Kampüs 365 geliştirdikleri yazılımlarını tanıttı.

Yerli yazılımda gurur tablosu: Kampüs 365

Kampüs 365, Microsoft Azure bulut teknolojisi üzerinden uzaktan eğitim yönetim çözümleri sunuyor. Bu girişim, eğitim sistemine önemli bir kolaylık sağlayarak sınavların kurumlar üzerinde yarattığı karmaşık ve yoğun iş yükünü hafifletiyor. Türkiye’de akademik problemlere yönelik tamamen yerli yazılımlar sunan ve kendi alanında Yerli Malı Belgesi alan ilk firma olan Kampüs 365, yılın Microsoft eğitim ISV çözüm ortağı ödülünün de sahibi. Kampüs 365’nin YÖK uyumlu yazılımı Eğitim 365 (ALMS), Türkiye’nin seçkin 60’a yakın yükseköğrenim kurumu olmak üzere 120 kuruluş tarafından kullanılıyor ve 800.000 aktif kullanıcıya sahip.


Haber Kaynağı: http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/dijital-donusumde-yapay-zeka-etkisi-buyuyor-41010408


7 görüntüleme0 yorum